Recenzie Asrock

ASRock Z790M PG Lightning/D4

Overený zákazník Tekra.sk Kai

Pridané: 27. marca 2024

• Vyhodna cena
  • Produkt ma vela moznosti nastavenia

Jednoducha montaz, zakladne nastavenie v Biose tiez dobre. Procesor nejde na 100 stupnov pri plnom zatazeni (max. 80) Undervolting funguje stabilne a i7 ide na max. 70 stupnov.

ASRock Z790 Taichi

ASRock Z790 Taichi

Overený zákazník Tekra.sk Overený zákazník

Pridané: 22. marca 2024

• debug OLED displej
  • robustné hliníkové chladenie
  • dostatok možností pripojiť čokoľvek
  • doska sa dosť zahrieva aj v IDLE stave, dva senzory ukazujú okolo 52°C, hliníkové chladiče sú stále horúce, čakám že to vyrieši dáky ďalší update BIOSU
  • OLED displej po nabootovaní do windowsu už nič neukazuje, mohol aspoň teplotu CPU ako som to mal na predchádzajúcej doske

Doska je síce rozmeru ATX ale je maximálnej šírky a musí byť tomu prispôsobená aj skrinka, mám starší big tower a nie všetky sloty na pravej strane sú použiteľné (nedajú sa mi pripojiť 4 sata porty, predné usb3.0 a napájanie pre predné 60W usb-c). Našťastie mi zvyšné 4 sata porty postačujú a predné usb3.0 sa dá pripojiť aj inde na doske a keďže je to staršia skrinka tak nemá ešte predné usb-c porty. Pri tom veľkom heatppie chladení mofsetov som čakal že teploty v IDLE stave budú okolo 40°C ale dosť sa to zahrieva, je to stále horúce a musel som pridať ďalší ventilátor na odvádzanie tepla zo skrinky.

Overený zákazník Alza.sk Štefan

Pridané: 11. marca 2024

• Nové hry zvláda na 60fps
  • Staršie hry potiahne až na 130fps

Overený zákazník Alza.sk Martin

Pridané: 10. marca 2024

Zakúpený v Alza.sk

TOP doska, už som písal recenziu na ALZA.SK

Overený zákazník Extreme Computers Registrovaný používateľ

Pridané: 28. decembra 2023

Zakúpený v Extreme Computers

Žiadne výhrady. Funguje ako má. Výborný pomer cena/výkon.

ASRock Z790 PG SONIC

ASRock Z790 PG SONIC

Overený zákazník Alza.sk Bohdan

Pridané: 30. novembra 2023

Zakúpený v Alza.sk

• pekná základová doska s motívom sonic s podporou DDR5 7200MHz (OC)
  • ťažko sa zháňa je to limitovaná edícia

Overený zákazník Tekra.sk JKo

Pridané: 28. novembra 2023

• Dobré pre NAS.

Overený zákazník Alza.sk Marek

Pridané: 25. novembra 2023

Zakúpený v Alza.sk

• Ide ako delo, je to vážne super, dobrá cena, super chladenie. Klobúk dole.
ASRock Arc A380 Challenger ITX OC 6GB GDDR6 90-GA3KZZ-00UANF

ASRock Arc A380 Challenger ITX OC 6GB GDDR6 90-GA3KZZ-00UANF

Overený zákazník Alza.sk Dušan Zervan

Pridané: 22. októbra 2023

Zakúpený v Alza.sk

• teoreticky veľmi výhodný výkon pre kódovanie videa
  • 4 grafické výstupy
  • nefunguje v starších počítačoch

Kartu som kupoval pre starší počítač s úmyslom pripojiť 3 zobrazovacie zariadenia a hlavne umožniť nahrávanie obrazovky v 4K (žiadne hranie). Žiaľ, v tomto staršom PC s Intel i5-2500K karta vôbec nefungovala. Po aktualizácii BIOS na najnovšiu dostupnú UEFI verziu už aspoň systém naštartoval aj s obrazom, no vždy to šlo len zhruba minútu, potom sa obraz stratil / rozsypal / zasekol. Je to škoda, lebo mi to pripadalo ako dobrá investícia na požadovaný účel. Som vďačný, že Alza umožňuje tovar vrátiť. Moje hodnotenie sa môže zdať príliš nízke, ale vzhľadom na to, že neexistuje žiadne oficiálne varovanie pred potenciálnym problémom, chcem ním vystríhať iných.

Overený zákazník OutletpreVas René

Pridané: 17. októbra 2023

Zakúpený v OutletpreVas

• za tú cenu asi najlepsia:)
ASRock B650E Steel Legend WiFi

ASRock B650E Steel Legend WiFi

Anonym Anonym

Pridané: 2. júla 2023

• M2 3x (1x s najnovšou technologiou) s dobrým chladením
  • iba 2 sata porty
  • druhý PCIe je x4 takže tak akurát pre kartu na SATA

Do zhrnutia zapíšem hlavne to že znova by som ju nezakúpil. Má svoje pre a proti, no klasické desktop tower je príliš moderná, najvačší problém je zapojenie HDD cez SATA, doska je organizovaná futuristický s tým že sa použijú M2 ssd. Možno pre nejaký gaming set s ktorým sa človek pochváli bude dobrá, dajú sa nastaviť hocijaké RGB funkcie ktoré ale sú na okrasu, nie funkčného charakteru. V Zapisovať do výhod veci ako USB-C mi príde zbytočné keďže to už je štandard. Doska je chaotická čo sa usporiadania interných konektorov týka, zapojenie USB panelov, ventilátorov.

ASRock B550 Steel Legend

ASRock B550 Steel Legend

Registrovaný používateľ Registrovaný používateľ

Pridané: 14. júna 2023

(naposledy upravené 14. júna 2023)

• Podporuje desktopové procesory AMD AM4 Socket Ryzen™ 3000, 3000 G-Series, 4000 G-Series, 5000 a 5000 G-Series
  • 14 Power Phase Design, Digi Power, Dr. MOS
  • Podporuje DDR4 4733+ (OC)
  • 1 PCIe 4.0 x16, 1 PCIe 3.0 x16, 2 PCIe 3.0 x1, 1 M.2 kľúč E pre WiFi
  • Dobrá výbava chladiaceho zariadenia dosky
  • Možnosti grafického výstupu: HDMI, DisplayPort pre procesory s integrovaným grafickým čipom
  • AMD CrossFireX™ pre grafické karty
  • 7.1CH HD zvuk (Realtek ALC1220 Audio Codec), Nahimic Audio, pozlátené audio konektory
  • 6 SATA3, 1 Hyper M.2 (PCIe Gen4 x4), 1 M.2 (PCIe Gen3 x2 a SATA3)
  • 2 USB 3.2 Gen2 (zadný typ A+C), 5 USB 3.2 Gen1 (2 predné, 2 zadné, 1 predný typ C)
  • Pripojenie pomocou Dragon 2,5 Gb LAN
  • Čierno-strieborné prevedenie (hodí sa do bielo ladených zostáv)
  • RGB podsvietenie
  • Výrobca neponúka základnú dosku v prevedení s Wi-Fi
  • Komplikovaný flash BIOS-u pre procesory série 5000 a 5000 G
  • Kompaktibilita RGB osvetlenia systému so zariadeniami iných výrobcov

Základná doska je vybavená bohatým príslušenstvom konektorového pripojenia. Tiež disponuje 2,5 Gb pripojením LAN, pre vyšší prenos internetového pripojenia. Disponuje tiež vyššou triedou audio výbavy Audio Nahimic s podporou kodeku Realtek ALC1220. Doska má všestranné využitie pre rôzne účely ako pre hráčov, tak aj pre kancelárske účely.

Za nevýhody by som uviedol fakt, že výrobca nevyrába základnú dosku s Wi-Fi. Základná doska je predpripravená aj pre túto možnosť konektorom M.2 Wi-Fi, teda pre možnosť pripojenia Wi-Fi modulu. Tu však môžu mať niektorí menej zruční technickí odborníci problémy. Základnú dosku je možné vybaviť iba modulmi typu PCIe 2230 Wi-Fi(PCIe), BT(USB): Intel® Wireless-AC 9260, Intel® Dual Band Wireless-AC 3168, Intel® Wi-Fi 6 AX200 alebo Intel® Wi-Fi 6E AX210. Odporúčam pre tento účel použiť kompletné súpravy aj s anténami, nakoľko pri kúpe samotných dielov pre úplnú funkčnosť zariadenia môže dôjsť ku komplikáciám v kompatibilite konektorov na module a pripájaných anténnych káblikov, ktorých existuje na trhu viacero typov a správne označenie nie je možné v technickom popise modulu nikde dohľadať.

Update alebo flash BIOS-u základej dosky pri procesoroch rady Ryzen 5000, 5000 G je potrebný pomocou procesorov rady Matisse, Renoir alebo Vermeer. Takže, ak sa hodláte použiť procesor tejto rady, je lepšie si zistiť, či predajca dosky poskytuje aj službu update BIOS-u, inak budete potrebovať pre tento účel procesory dva, aby ste mohli vykonať flash BIOS-u.

Kompatibilita RGB podsvietenia zariadení iného výrobcu ako ASRock v systéme Polychrome RGB Sync nie je vždy spoľahlivá. Ak použijete napríklad GPU Gigabyte s podsvietením RGB, bude nutné na jej ovládanie aplikácia od Gigabyte RGB Fusion 2.0.

ASRock B550M Steel Legend

ASRock B550M Steel Legend

Overený zákazník Datacomp.sk Matej

Pridané: 15. apríla 2023

• Prehľadný BIOS
  • pekný dizajn
  • kvalitné spracovanie
  • CPU napájanie aj pre silnejšie procesory a taktovanie

Overený zákazník rd-rightdeal 4. pos

Overený zákazník rd-rightdeal Woltrix

Pridané: 23. januára 2023

Zakúpený v rd-rightdeal

• nízka cena
  • veľmi ľahká inštalácia driverov cez bios
  • je to veľmi basic doska viac ako i5 by som z týmto nepoužil
ASRock B450 Steel Legend

ASRock B450 Steel Legend

Overený zákazník Datacomp.sk rafsza

Pridané: 23. decembra 2022

Zakúpený v Datacomp.sk

• Produkt potvrdil vynikajúce recenzie na nete.

Za kvalitu si treba priplatiť.

Overený zákazník Datacomp.sk molnar

Pridané: 17. decembra 2022

super

ASRock DESKMINI X300/B/BB/BOX

ASRock DESKMINI X300/B/BB/BOX

Overený zákazník AXDATA Michal

Pridané: 21. októbra 2022

Zakúpený v AXDATA

• Velkost, je to malinka krabicka
  • Wi-fi a BT nie je integrovane. Karta do M2 8830 slotu sa hlada dost tazko

Absolutne skvele. Natlacil som dnu Ryzen 5600G aj s box chladicom, ktory sa zmesti s malym prehovaranim (o milimeter sa musi prihnut vonkajsi plech), 2x16GB 3200MHz KIT. Na stole zabera ziadne miesto. teoreticky by sa dalo zvazit kupit nejak odhlucneny vetrak. Boxovy pocut, ale mne to nejak extra nevadi. Samotna x300 sa pocitovo nezahreje ani pri hrani. Skusal som Farming sim 19 (50 FPS na very high), ETS2 a parada. Podla youtube by malo ist v pohode GTA5, Far Cry 4. Pre boomer hraca a hlavne homofis pracanta maximalna spokojnost (nechavam si stary laptop na odbiehanie do kanclu).

Overený zákazník Gigastore dudi

Pridané: 2. februára 2022

Zakúpený v Gigastore

• VRM zvládne R9 3900x na plné gule
  • kopec konektivity Asrock aj deklaruje ECC ram podporu otázne či to funguje aj v realite
  • môj kus som musel reklamovať skrz problémovú Realtek sieťovku
  • len 3 mini jack výstupy od zvukovky tzn nemožno pripojiť zvukovku na ku receiveru pre priestorový zvuk 5.1 alebo 7.1

len 3x mini jacky na doske tzn nedá sa zapojiť 5.1 zvuk

Zobrazujem 1 - 20 zo 40 recenzií [ 1 ] 2